Vánoční výlet s rájem čokolády

neděle 10. leden 2016 23:00

Detail betlému na Václavském náměstí v Praze
Veronika Ďuríčková

Leden nepatří k mým oblíbeným měsícům. Venku je zima, která hned tak neskončí, a ze všech koutů vystrkují růžky různé povinnosti, které jsem v prosinci odkládala, že "až po Vánocích"...no a teď už je po Vánocích, tak nezbývá než se do nich pustit a vyřídit je. Kromě toho je třeba shodit faldíky nabrané sladkým a tučným svátečním jídlem, což je sice zdravé, ale chuťové buňky nijak nepotěšující. Pro zpestření vyřizovací nudy si ještě alespoň na obrázcích připomenu procházku vánoční Prahou, která sice nebyla zasněžená, ale plná světel a výzdoby a kromě toho jsme na této procházce navštívili království čokolády. 

Na procházku jsme vyrazili brzy odpoledne, takže bylo ještě světlo. Vzhledem k atypickému počasí vypadala Praha spíš jako na jaře, ale výzdoba nenechala nikoho na pochybách, že jsou Vánoce.

Staroměstské náměstí:

Trdelnik1.jpg

StaromTrh.jpg

Stromek_Starm_den.jpg

Vánoční strom na Václavském náměstí:

Stromek_Vaclavak.jpg

Na Staroměstském i Václavském náměstí probíhaly různé kulturní akce:

Hudebnici.jpg

Písničkář Pepa Nos:

Pepa_Nos.jpg

Umělečtí kováři na Václavském náměstí:

Kovar.jpg

V ulicích vyrostly živé sochy, k nerozeznání od těch skutečných. Stály úplně nehnutě, jen občas téměř neznatelně mrkly nebo se uklonily, když jim nějaký kolemjdoucí hodil něco cinkavého do klobouku. Občas ale musí i taková socha z podstavce slézt a chvíli se pohybovat jako člověk, než zase vyleze zpět a zkamení:

Zlata_socha.jpg

Již tradičně patří k naší procházce o Vánočních svátcích návštěva muzea čokolády a cukrárny v Celetné ulici. Nechodíme tam jíst čokoládu, protože té je o Vánocích dost, ale za vizuálním zážitkem. Všude je samá čokoláda, krásně to tam voní, čokoláda určitě úplně úžasně chutná (teď si říkám, že úžasně chutná úplně každá čokoláda ... ve srovnání s detoxikačním čajem tedy určitě).

Rulicky2.jpg

 

Cokol.jpg

Cokol1.jpg

Cokol5.jpg

Z čokolády se dají vyrobit různé věci, které s ní původně nemají nic společného, třeba čokoládové kleště nebo šroubováky:

Kleste.jpg

Občerstveni čokoládovou pastvou pro oči jsme se vrátili zase na Staroměstské náměstí, kde se mezitím setmělo a v úplné kráse vynikla výzdoba.

NocniStarom1.jpg

Kaprovka.jpg

Stromek_Starom_noc.jpg

 

 

 

Veronika Ďuríčková

Veronika Ďuríčková

Veronika Ďuríčková

O komunikaci, o tom, co mě zajímá kolem nás, o menšinách... a fotoreportáže z různých akcí (zjistila jsem, že mě focení hrozně baví).

Začínající mediátorka, amatérská spisovatelka dětských knížek, nadšená majitelka malého obchůdku s přírodními mýdly bez palmového oleje. Trochu trhlá noční sova, která pracuje, když ostatní už spí...

REPUTACE AUTORA:
0,00